неділя, 22 лютого 2015 р.

Урок математики - 5 клас

О.Г. Злагоднюк,
вчитель математики
ЗШ І-ІІІ ступенів с. Солгутове
Гайворонського району
Кіровоградської області

Множення  натуральних  чисел
(Урок – комбінований для учнів 5 класу)
Мета:  повторити правила множення натуральних чисел, переставну властивість множення; відпрацьовувати навички усного та письмового множення; ввести сполучну властивість множення; розвивати навички обчислення прикладів з використанням переставної та сполучної властивостей; продовжувати розвивати самостійність в роботі та навички роботи в парах.
Обладнання: дошка,підручник,картки,смайлики,таблиці
Тип уроку: комбінований.
Очікувані результати: в процесі уроку учні зможуть:
перевірити вміння та навички усного та письмового множення натуральних чисел;
згадати переставну властивість множення;
вивчити сполучну властивість множення;
продовжувати розвивати навички швидкого обчислення.
Девіз уроку : «Недостатньо мати добрий розум.
                         Головне – раціонально використовувати його»
                                                                                   Рене Декарт


Хід уроку.
I. Організаційний момент:
1) привітання з класом;
2) звіт чергових учнів про виконання домашнього завдання;
   3) покажіть свій настрій на початку уроку;

        

4) повідомлення теми, мети, очікуваних результатів.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Урок,щоб легко нам почати,
Слова важливі прошу пам’ятати,
Що Божа ласка душу очищає
І розум благодаттю наповняє
То ж з Богом до вершин математичних знань крокуймо,бо математика-це Храм Науки і щасливий той хто увійде до нього.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Усний рахунок.
Робота на розвиток швидкості виконання множення натуральних чисел.
Обчисліть:( на дошці)
   4*11; 125*8; 45*2; 250*4; 50*10; 20*19; 5*14; 3*33; 3*15; 50*6;175*4
2. Перевірка домашнього завдання:
1.Теоретична хвилинка.
Вправа  «Мозковий штурм».
1) Які числа називаються натуральними?
2) 0 –  натуральне число?
3) Назвіть найменше натуральне число.
4) Назвіть найбільше натуральне число.    
5) Як називаються знаки, які приходять на допомогу запису натуральних     чисел? Скільки їх?  Назвіть.
6) А які дії з натуральними числами ви вмієте виконувати?
7) Як називаються числа під час додавання?
8) Як називаються числа під час віднімання?
9) Які ви знаєте властивості додавання? Навести приклад.
10) Як називаються числа при множенні?
11) Як ми множимо на 10,100,1000 і т.д.?
12) Які ви знаєте властивості множення? Навести приклад.
13) Записати переставну властивість множення в загальному вигляді.
2. Вправи логічного змісту.
1. Знак якої арифметичної дії треба поставити замість зірочки, щоб правильною була рівність: а) 75*1=75, б) 35*2=70, в) 37*0=0?
2. Знайти число, яке можна поставити замість зірочки, щоб рівність була правильною: а) 3•*=4+4+4, б) *•5=5, в) 0•*=0?
3. Робота в  парах.
Кожен ряд виконує один приклад (1-3);  хто швидше виконає, то розв’язує 4 і 5 приклади.
№1 7545 *54;  №2 1489*14;  №3 3654*25;  №4 5562*131;  №5 1056* 455
Звіряємо відповіді разом з місця: №1- 407430, №2- 20846, №3-91350, №4- 728622, №5- 480480.
4. Математична гра «Хто швидше?»







ІV.  Вивчення нового матеріалу.
Звертаю увагу на отримані результати в попередній вправі і пропоную прочитати пункт підручника і зробити висновок, так як даний матеріал не є новим. Потім прошу записати дану властивість на дошці у загальному вигляді подібно до того, як ми записували переставну властивість множення і звертаю увагу на таблицю
V. Фізкультхвилинка
Ми писали, ми трудились,  
Наші руки вже стомились,  
А щоб гарно написати,  
Треба пальці розім’яти.  
Руки кілька раз тряхнемо  
І писати знов почнемо.
VI. Закріплення матеріалу.
1) Усне розв’язування вправ, №226    
1)5720; 2) 798200; 3) 52000; 4) 280; 5) 700; 6) 800; 7)960 ; 8)630; 9) 7000.                                                                             
2) Письмове розв’язування вправ, №227. Два приклади біля дошки колективно за зразком, а потім самостійне розв’язування з наступною самоперевіркою.
Розв’язання
1)4*89*25=(4*25)*89=8900  і т.д.
Учні високого рівня навчальних досягнень самостійно розв’язують  №237. (Вчитель консультує і перевіряє)
VІI. Підсумок уроку.
      Як настрій?Рокажіть свій настрій
      Що викликало здивування на уроці?
Що нового дізналися?
 Обчислити усно:123• 8 •0 •1254 •76.  Відповідь: 0
Я всім бажаю успіхів, хороших результатів у навчанні!
VІIІ. Домашнє завдання.
Вивчити п.6 (с.46), розв’язати № 228; № 239
Список використаних джерел
1. Навчальні  програми для загальноосвітніх навчальних закладів 5-9 класи    Математика Київ. Видавничий дім «Освіта». 2013
2. О.О.Старова , І.С.Маркова Математика. 5 клас(за підручником О.С.Істер).-Х.:Вид.група «Основа»,2013. (Серія «Мій конспект»)
3. Математика: підруч. для 5 класу загальноосвіт.навч.закл./ О.С.Істер.- К.: Генеза,2013.- 368 с. : іл.

Немає коментарів:

Дописати коментар